החזון שלנו

גן עדן לכל אדם. וילד.

בימים מאתגרים אלה, החזון העומד לנגד עינינו הוא לא פחות מלאפשר לכל אדם וילד להגיע למיצוי יכולותיו וכישוריו ולייצר לעצמו סביבת רווחה, שלווה, משמעות ועושר פנימי.

בשנת 2022 נמשיך לספק תכנים, סדנאות ושיעורים ולפעול ביתר שאת למען הגשמת מטרות אלו תחת שגרת הקורונה שנכפתה עלינולמזלנו, התכוננו לכך מבעוד מועד. כל התוכניות המקצועיות וכל השירותים כולם, מעודכנים בדיגיטל ומתאימים לרוח התקופה, ממש כאילו הוכנו ונערכו ליום הזה מראש.

מטרות העמותה

העמותה הוקמה ע”י פריידי מרגלית, מייסדת תפישת המטאיזם, העומדת בראשה של קהילת מרחב מודעות המובילה את תחום המודעות בישראל מזה עשור. את העמותה הקימה עם זוגתה ושותפתה לחזון, אלימור הניג יחד עם גרעין בוגרי מרחב מודעות החיים את כוחה של התודעה ומבקשים להפיץ את בשורתה. לרשימת המייסדים לחצו כאן.

01

קידום חקר התודעה והנגשת תפיסת המטאיזם לכל בר דעת.

02

הנגשת כוחה של התודעה לילדים צעירים בגילאי בית הספר כדי לחזק את ביטחונם העצמי, את יכולותיהם המנטליות ואת מערכות היחסים שלהם עם הסביבה.

03

השתלבות במערך הרפואה הקונבנציונלי, על מנת לסייע לחולים לשפר את איכות חייהם ולסייע להם בדרכם לריפוי עצמי והחלמה.

04

הנגשת כוחה של התודעה לציבור הרחב במטרה לחזק את היכולות האישיות, המסוגלות והבנת הכח האנושי הטמון בכל אחד ואחת.

תפישת המטאיזם

תפישת המטאיזם מתווה דרך מהפכנית להתבוננות במתרחש, ובעזרת מתודולוגיה מובנית ושיטה סדורה, מסייעת להבין כי המציאות אינה אלא השתקפות מדויקת והולוגרמה של נבכי התודעה. על כן, בהתאמה היא קוראת לנו להתבונן פנימה, להביא לשינוי בתוכנו וליהנות מהמציאות המשתנה סביבנו.

מייסדי העמותה מאמינים כי חקר התודעה ופיתוח המודעות הינם פריבילגיה של כל אדם בר דעת. לשיטתם, כל אחד ואחת יכולים לקחת אחריות מלאה על חייהם ולנהל את תודעתם לכדי הגשמה וסיפוק מרביים.

העמותה שמה לה למטרה להעביר ולחלוק את הידע עם קהלים רחבים ככל הניתן כדי לסייע לחלקים רבים באוכלוסייה לחיות חיים של הגשמה, מימוש ומשמעות באמצעות יישום המתודולוגיה והמודלים בשיטה.

כיום, מונה העמותה למעלה מ-40,000 חברים פעילים המיישמים הלכה למעשה את השיטה, לצד עשרות אלפי עוקבים נוספים המאזינים באופן קבוע לתוכנית הרדיו שיחות בגן עדן ב-103FM  ו/או משתתפים בשיעורים ובסדנאות בקהילת “גן עדן” בפייסבוק,  מרחב שכולו על טהרת התרומה לקהילה.

האתגר

מגפת הקורונה והשלכותיה, מציבות בפנינו כיחידים וכחברה אתגרים רבים – כלכליים, חברתיים ומנטליים. חוסר ודאות, התמודדות עם פחדים, קיטוב, ריחוק חברתי, בידוד, משפחות מתפרקות ושפל כלכלי הם רק חלק מהבעיות הנותנות אותותיהן על מצבם הנפשי הירוד של אזרחי ישראל. מערכות הבריאות, הרווחה והחינוך מנסות לתת פתרון לכל האתגרים, אך רחוקות מלהצליח להשפיע על תחושת הבדידות וחוסר האמון המכרסמת ברבים.

בתוך הפער שנוצר, מרחב מודעות הקימה את מטא – העמותה לפיתוח התודעה, במטרה לסייע ולתרום את שירותיה המקצועיים, ללא כל מטרות רווח, ומתוך חזון לשפר ולשדרג את רמת חייהם של רבים.

אם נשפוט על פי ההיסטוריה, שרדנו ימים קשים ומאתגרים, ויצאנו חזקים ומאוחדים. כוחנו – ללא ספק טמון בחוסן המנטלי שלנו. מטא מאמינה כי ככל שנכיר בכוחה של התודעה העומדת לרשותנו, כך נוכל לצלוח כל אתגר, קיצוני ככל שיהיה. יחד עם זאת, זה דורש מאיתנו להשקיע בנכס היקר והחשוב מכל: ההון האנושי!

המענה

תוכנית הדגל של העמותה הינה תוכנית ילדים עתידנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל בשם המשחק אשר פותחה בלווי צמוד של אגף מחקר ופיתוח במשרד החינוך והושתתה על ערכי הפדגוגיה מוטת עתיד, עפ”י דרישות ה-OECD לשנת 2030. גם היא, לאחר שעברה שנתיים של מחקר ופיתוח, מיושמת בדיוק בתקופה בה היא נחוצה יותר מכל. 

במסגרת פעילותנו השנה, הכנסנו  את תוכנית  המשחק אל תוך בתי ספר יסודיים, הכשרנו את צוותי החינוך בהוראת הכלים , כך שכיום, התוכנית כבר פועלת בהצלחה בכ-20 בתי ספר ולמעלה מ-10,000 תלמידים נהנים ממנה, והיא זוכה למשוב מעולה בקרב הורים, ילדים ואנשי חינוך. 92% מהילדים שהשתתפו בתוכנית בשנת 2021 מצביעים על שינוי מהותי ברמת הביטחון העצמי ו- 89% מהילדים מעידים על שדרוג כללי בחייהם.

ריפוי עצמי

תוכנית נוספת שזוכה לתשואות גדולות, הינה תוכנית מחקרית בשיתוף יחידת הנשים במחלקה האונקולוגית, בבי”ח איכילוב. המחקר האינטגרטיבי חדשני מסוגו, ומטרתו להוכיח באופן אמפירי את כוחה של התודעה בריפוי עצמי ובשיפור איכות החיים, דבר שיאפשר לאותן נשים, כמו גם לעשרות אלפי חולים נוספים, להיטיב עם עצמם ועם בריאותם.